fbpx

3 populiariausi kavos paruošimo būdai

Kai ore sklinda šviežiai užplikytos kavos aromatas, būti savo namų barista yra išskirtinis jausmas. Kavos gaminimo namuose džiaugsmas pranoksta lūkesčius; tai menas, leidžiantis sukurti jums patinkantį gėrimą, pritaikytą pagal jūsų pageidavimus. Aptarsime tris populiarius kavos paruošimo būdus, skirtus namams: french press, pour-over ir moka. Kiekvienas metodas suteikia unikalią patirtį, leidžiančią mėgautis kava skirtingais būdais. Taigi, griebkite savo turimą įrangą ir tyrinėkime kavos gaminimo pasaulį.

French press: paprastumas ir sodrumas

Nesenstanti klasika, mėgstama dėl savo paprastumo ir gebėjimo iš kavos tirščių išgauti sodrų skonį, stiprų aromatą. Šiuos kavinukus ypatingai išpopuliarino danu kompanija BODUM. Metodas labai paprastas: stambiai maltą kavą užpilame karštu vandeniu, palaukiame 4 minutes ir mėgaujamės

1.Ingredientai ir įranga:
Norėdami pradėti savo french press kelionę, jums reikės stambiai sumaltų kavos pupelių, karšto vandens ir jūsų patikimo BODUM french press tipo kavinuko. Atminkite, kad stambesnis malimas neleidžia tirščiams praslysti per tinklinį filtrą, todėl atitinkamai sumalkite kavos pupeles.

2.Procesas:
– Įberkite maltos kavos į kavinuko kolbą, atsižvelgdami į pageidaujamą kavos ir vandens santykį.
– Užpilkite trečdalį karšto vandens, palaukite minutę, išmaišykite. Supilkite likusį vandenį, palaukite dar 3 minutes. Išmaišykite.
– Uždėkite dangtelį ant preso, stūmoklį patraukę iki galo.
– Lėtai paspauskite stūmoklį žemyn, atskirdami tirščius nuo skysčio.

3.Rezultatas:
French press tipo paruošimas jums suteiks ypatingai kvapnios ir sodrios kavos be nuosėdų, nes specialus filtras jas nusodina ant kavinuko dugno, o jums lieka skanioji kava.


Pour-over: tikslumas ir grynumas

Mėgstantiems daugiau rafinuotumo, tikslumo ir įdomesnius niuansus, šis kavos gaminimo būdas kaip tik. Naudodami BODUM pour-over kavinukus, galite valdyti vandens srautą ir ištraukimo laiką, kad pagamintumėte švarią ir gyvybingą kavą. Plius pats procesas užburia, nes krintantys kavos lašeliai iš filtro – tikra magija, kuri kaskart jus hipnotizuoja.

1.Ingredientai ir įranga:
Surinkite savo kavinuką, filtrą, vidutinio rupumo malimo kavą, virdulį ir šviežią, filtruotą vandenį.

2.Procesas:
– Įdėkite filtrą į užpylimo kūgį ir nuplaukite karštu vandeniu, kad sušiltų kavinukas.
– Išpilkite skalavimo vandenį ir suberkite maltą kavą.
– Pradėkite procesą, užpildami nedidelį kiekį vandens ant kavos, kad ji lengvai permirktų.
– Palaipsniui supilkite likusį karštą vandenį kontroliuojamais, sukamaisiais judesiais, išlaikydami tolygų sodrumą.

Visas procesas turėtų trukti iki 5 min.

3. Rezultatas:
Taikant pour-over metodą gaunamas švarus ir rafinuotas kavos puodelis, išryškinantis ryškų pupelių skonį be nuosėdų ar aliejaus. Metodo ypatingumas paverčia kavos ruošimą išskirtiniu ir lėtesniu.

Moka: espresso intensyvumas

Jei jus traukia espreso stiprumas ir intensyvumas, bet jums trūksta specialios įrangos, moka yra puiki alternatyva. Naudodami šį kavos paruošimo būdą galite sukurti espreso kavą primenančią koncentruotą kavą – visa tai patogiai savo virtuvėje, juk jūs esate savo namų barista.

1.Ingredientai ir įranga:
Moka tipo  kavinukas, smulkiai sumaltos kavos pupelės ir vanduo.

2.Procesas:
– Užpildykite kavinuko apatinę kamerą vandeniu iki apsauginio vožtuvo.
– Įberkite smulkiai sumaltą kavą į filtro krepšelį, jos smarkiai nesuspausdami.
– Surinkite kavinuką ir padėkite ant kaitlentės ant vidutinės kaitros.
– Vandeniui šylant, didėja slėgis, verčiantis karštą vandenį per kavos tirščius patekti į viršutinę kamerą. Kai išgirsite gurguliuojantį garsą – išjunkite ugnį. Tai reiškia, kad kavos ruošimas jau baigtas.

3.Rezultatas:
Moka kavinuko pagalba gausite koncentruotą ir intensyvią kavą su sodriu kremo sluoksniu viršuje. Nors ir nėra tikras espresas, jis yra artimas stiprumu ir skoniu.


Kavos gaminimo srityje french press, pour-over ir moka yra tik keletas būdų, kaip ištirti skonius, aromatus ir technologijas. Turėdami savo kavos paruošimo įranga, galite leistis į kelionę kaip namų barista, eksperimentuodami su skirtingu malimu, vandens santykiu ir ištraukimo trukme, kad sukurtumėte tobulą kavos puodelį. Nesvarbu, kas jums patinka labiau, kiekvienas metodas suteikia unikalią patirtį, paverčiančią kavos ruošimą meno forma. Taigi, išlaisvinkite savo kūrybiškumą, mėgaukitės procesu ir gerkite sau patinkančią kavą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top