fbpx

Kavos paruošimas POUR OVER metodu

pour over kavos paruosimas derior.eu
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 11

Kavos ruošimas užpylus arba POUR OVER metodas – tai rankinis kavos paruošimo būdas, kurį taikant paruošiama švari ir aromatinga kava. Jo metu karštas vanduo kontroliuojamai ir tiksliai užpilamas ant sumaltų kavos pupelių. Jau šiandien išbandyk šį metodą ir pajausk kitokius kavos aromatus ir skonius, dalinkis savo patyrimais su draugais ir šeima.

Įranga

Kad pasigamintumėte kavos šiuo metodu, jums reikės kelių pagrindinių įrenginių: užpilamo kavos aparato (pvz., Bodum kompanijos įstabaus dizaino kavinukai POUR OVER), popierinio arba metalinio filtro, virdulio vandeniui užvirinti, šviežiai sumaltų kavos pupelių ir svarstyklių bei laikmačio. BODUM gamintojas nuo seno garsėja savo produktais, kurie skirti būtent skanios ir kvapnios kavos paruošimui.

BODUM yra gerai žinomas kavos ir virtuvės įrangos gamintojas, įskaitant įvairius produktus, tinkamus pilstomai kavai ruošti. Jie žinomi dėl savo stilingo ir funkcionalaus dizaino. Štai keletas BODUM gaminių, dažnai naudojamų ruošiant plikytą kavą:

kavinukai: BODUM siūlo daugybę užpilamos kavinukų, kurie paprastai gaminami iš borosilikatinio stiklo ir yra įvairių dydžių, spalvų, modelių, įskaitant vieno puodelio ir didesnius modelius. Šie kavinukai yra unikalaus dizaino ir turi nuolatinį nerūdijančio plieno filtrą.

POUR OVER kavinukas, 1l, baltas
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 12
MELIOR kavinukas, 600ml derioreu
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 13
pour-over kavinukai derior.eu
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 14

virduliai: tai yra būtinas prietaisas norint tiksliai kontroliuoti vandenį ruošiant plikytą kavą. BODUM gamina elektrinius ir viryklėms tinkamus virdulius su ergonomiškomis rankenomis, kad būtų lengva pilti. Nuo standartinio iki ilgo ir siauro („gooseneck“) virdulio, kurio pagalba ypač patogu plikyti kavą, nes tuomet galite itin tiksliai dozuoti vandenį, užpilti visas filtro vietas.

MELIOR, virdulys, 800ml, 1000 W derioreu
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 15
melior elektrinis virdulys 800 ml 1000 W plienas
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 16
BISTRO virdulys, 1l, juodas derioreu
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 17

kavos malūnėlis: kad kava būtų šviežiausia, BODUM gamina elektrinius kavos malūnėlius. Jie užtikrina vienodą malimo dydį, kuris labai svarbus užpilamai kavai. Tačiau dabar naujos tendencijos ir vis daugiau žmonių pasirenka mechaninius kavos pupelių malimo malūnėlius ( pas mus galite įsigyti Lars Nysom austriškus kavos pupelių malūnėlius, kurie dengti matiniais dažais, todėl jie neslysta ir yra patogūs laikyti rankose). Jų pliusai:

 • Užima nedaug vietos
 • Lengvai transportuojami, galima juos pasiimti net ir atostogų metu su savimi
 • Dažniausiai nuimama rankenėlė
 • Reguliuojamas kavos rupumas
 • Keramikinės malimo girnos
 • Puiki dovana tikriems kofemanams
BRÆNDE kavos pupelių malūnėlis, kreminis
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 18
C-MILL kavos pupelių malūnėlis, BODUM
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 19
kavos pupeliu malunelis
Kavos paruošimas POUR OVER metodu 20

Malimas: kavos pupelių malimas yra labai svarbus. Geriausiai tinka vidutinio rupumo malimas. Tikslus malimo dydis gali skirtis priklausomai nuo konkretaus užpylimo būdo ir asmeninio skonio. Kiekvieną kartą jūs galite nusistatyti , kokio stiprumo kavos pageidaujate ir taip susimalti pupeles: stipresnei kavai reikės smulkaus malimo, silpnesnei – stambesnio. Tačiau nemalkite iki itin smulkių miltų – taip filtras užsikimš dulkėmis ir kava į indą bėgs labai lėtai ir įgaus itin stiprų skonį.

Malimo dydis labai svarbus kavos skoniui ir ekstrakcijai. Jis reiškia kavos tirščių rupumą arba smulkumą ir yra vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos tam, kaip greitai vanduo iš kavos pupelių ištraukia aromatus.

3 taisyklės, kurių reikėtų laikytis, kai kalbama apie malimą:

Suderinkite malimo dydį su kavos ruošimo metodu:

Skirtingiems kavos ruošimo metodams reikia skirtingo malimo dydžio. Malimo dydį reikėtų derinti prie konkretaus naudojamo kavos ruošimo būdo. Paprastai rekomenduojama malti vidutinio rupumo kavą. Taip užtikrinama subalansuota ekstrakcija, kai vanduo patenka per kavos tirščius.

Pritaikykite ekstrakcijos laiką:

Malimo dydis taip pat turi įtakos ekstrakcijos laikui. Smulkiau sumalta kava greičiau išgauna skonį, o stambiau sumalta – lėčiau. Norėdami kontroliuoti ekstrakcijos laiką, galite reguliuoti malimo dydį. Jei kava gaminama per greitai ir jos skonis silpnas, pabandykite sumalti smulkiau; jei ji gaminama per lėtai ir jos skonis kartokas, naudokite stambesnį malimą.

Svarbiausia – nuoseklumas:

Nepriklausomai nuo konkretaus malimo dydžio, labai svarbu laikytis nuoseklumo. Kad būtų užtikrintas tolygus kavos ištraukimas, pupelės turi būti vienodai sumaltos. Dėl nenuoseklaus malimo dydžio gali būti ekstrahuojama per daug smulkių dalelių ir per mažai stambių, todėl kava bus nesubalansuota, gali būti net karti. Kad rezultatai būtų tolygesni, naudokite tik gerai sumaltas kavos pupeles.

Nepamirškite, kad tiksliam malimo dydžiui įtakos gali turėti ir tokie veiksniai kaip kavos pupelių rūšis, skrudinimo lygis ir asmeniniai skonio pageidavimai. Eksperimentuokite su skirtingais malimo dydžiais, kad rastumėte tą, kuris sukuria jums labiausiai patinkantį skonio profilį. Galiausiai tinkamas malimo dydis yra labai svarbus komponentas ruošiant skanios kavos puodelį.

Kavos ir vandens santykis: idealus kavos ir vandens santykis skiriasi, tačiau paprastai jis yra maždaug 1:15-1:17 (1 dalis kavos ir 15-17 dalių vandens). Šį santykį galite koreguoti, kad pasiektumėte norimą kavos stiprumą. Kadangi mes visi turime savo skonio supratimą, taip ir čia – vadovaukitės savo supratimu, tai kas jums skanu.

Vandens temperatūra: vanduo turėtų būti pašildytas iki maždaug 90-96 °C. Šis intervalas užtikrina tinkamą ekstrakciją ir optimalų skonį. Dažnai naudojamas virdulys su žąsies („gooseneck“) kakleliu, kad būtų galima tiksliai kontroliuoti pilstymą.

Kavos paruošimo „pour over“ metodu eiga:

 • Pradėkite skalaudami filtrą karštu vandeniu, kad pašalintumėte prieš tai buvusį skonį.
 • Užvirinkite vandenį virdulyje.
 • Supilkite maltą kavą į filtrą ir išlyginkite.
 • Pradėkite pilti nedidelį kiekį vandens (dvigubai daugiau, nei sveria kava) ant kavos tirščių, kad jie lengvai sušlaptų. Palikite maždaug 30 sekundžių.
 • Lėtai ir tolygiai pilkite likusį vandenį sukamaisiais judesiais, išlaikydami pastovų vandens lygį ir vengdami perpildymo. Pilstymas turėtų trukti 2-4 minutes.
 • Kava per filtrą lašės į kavos puodelį arba į kavinuko indą. Ji paruošta mėgautis.
Video panaudotas iš BODUM kompanijos

Eksperimentavimas: Galimybė eksperimentuoti su tokiais kintamaisiais kaip malimo dydis, vandens temperatūra, užpylimo greitis ir kt., kad pasiektumėte norimą skonį.

Valymas: Po kavos virimo tiesiog išimkite filtrą su panaudotais kavos tirščiais ir išvalykite kavinuką.

Daugelis mėgsta užpilamąją kavą dėl to, kad galima kontroliuoti virimo procesą, o tai leidžia tiksliai sureguliuoti kavos skonį ir stiprumą. Tai gali pareikalauti šiek tiek daugiau laiko nei automatiniai kavos virimo aparatai, tačiau kavos entuziastams rezultatai dažnai būna verti pastangų.

Šios taisyklės yra labai svarbios norint paruošti gerai subalansuotą ir aromatingą užplikytos kavos puodelį. Nepamirškite, kad praktika daro kavą tobulesnę, todėl gali tekti šiek tiek pakoreguoti malimo dydį, užpylimo greitį ir kitus kintamuosius, kad atitiktų jūsų asmeninius skonio pageidavimus. Be to, investavę į kokybišką įrangą, pavyzdžiui, gerą užpilamos kavinuką ir malūnėlį, galite gerokai pagerinti kavos virimo pastovumą ir kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top