fbpx

Jaukus interjeras su skaidraus stiklo vazomis

Skaidraus stiklo vazos jau seniai tapo vienu iš pagrindinių namų dekoro elementų ir nesunku suprasti kodėl. Dėl savo nesenstančios elegancijos ir universalumo jos puikiai papildo bet kokį interjerą. Skaidrumas joms leidžia puikiai derėti su kitomis medžiagomis, stilistika ir kurti nauju derinius.

Gamtos grožis tavo namuose: šviežių gėlių galia

Vienas iš klasikinių ir žaviausių skaidraus stiklo vazų panaudojimo būdų yra indas šviežioms gėlėms. Niekas taip neįkvepia gyvybės namams kaip gyvų gėlių puokštė, pamerkta į krištolo skaidrumo vazą. Skaidrios šių vazų  sienelės leidžia išryškinti natūralų gėlių grožį, todėl jos yra idealus pasirinkimas norint įnešti į vidų šiek tiek lauko, gamtos ar jūsų sodo.

Aranžuotės menas: naudodami skaidraus stiklo vazas gyvoms gėlėms, atsižvelkite į komponavimo meną. Eksperimentuokite su skirtingomis gėlių rūšimis, spalvomis ir aukščiais, kad sukurtumėte akį traukiančius eksponatus. Vienas ryškus žiedas aukštoje cilindro formos vazoje gali būti drąsus, o lauko gėlių mišinys žemoje apvalioje vazoje gali sukurti žavų kaimišką įspūdį.

Sezoniniai pojūčiai: šio stiliaus vazos gali būti keičiamos pagal sezoną, kad galėtumėte džiaugtis besikeičiančiu gamtos grožiu. Pavasarį vazą pripildykite tulpėmis arba narcizais, vasarą – saulėgrąžomis arba gyvybingais margučiais. Rudenį rinkitės šiltų tonų gėles, pavyzdžiui jurginus, o žiemą – baltas rožes arba visžalių šakų žiedus, papuoštus žybsinčiomis lemputėmis, kad taip būtų sukurtas šventinis akcentas.

Netradiciniai užpildai: skaidraus stiklo vazos taip pat suteikia galimybę galvoti ne tik apie tradicines gėlių kompozicijas. Apsvarstykite galimybę jas užpildyti kriauklėmis, spalvingais akmenukais, kuriuos parsivežėte rinktus prie jūros jūsų atostogų metu ar net plaukiojančiomis žvakėmis, kad sukurtumėte unikalų dekoratyvinį akcentą.

Šviečianti aplinka: žvakių apšviesta elegancija

Dar vienas žavus skaidraus stiklo vazų panaudojimas – paverskite jas žvakidėmis. Jų skaidrumas leidžia mirgančiai žvakių šviesai sukurti užburiančią ir intymią atmosferą bet kuriame kambaryje.

Svarbu žvakės dydis: žvakių dydis gali turėti didelę įtaką jūsų kuriamai atmosferai. Aukštos, plonos vazos idealiai tinka aukštoms kūginėms žvakėms laikyti, kad sukurtų elegantišką ir dramatišką efektą. Jei norite, kad atmosfera būtų laisvesnė ir kasdieniškesnė, naudokite žemas vazas su ne itin aukštomis žvakėmis, kurios gali būti net ne vienos dagties, jos būna platesnės.

Grupavimas ir išdėstymas: ant židinio, valgomojo stalo ar palangės eksperimentuokite grupuodami įvairaus aukščio ir dydžio vazas su žvakėmis. Šviesos ir stiklo sąveika neabejotinai pavers jūsų erdvę jaukia ir kviečiančia neskubėti ir pasimėgauti jaukumu.

Sezoniškumas: kaip ir su gyvomis gėlėmis, žvakių kompozicijas keiskite pagal metų laikus. Pastelinės žvakės pavasarį, citrusiniai kvapai vasarą, aštrūs aromatai rudenį ir raminantys žiemos kvapai šaltesniais mėnesiais suteiks erdvei daugiau charakterio, papildomų spalvų ir norimos nuotaikos. Labai patogu naudoti žvakes jau esančias induose, tokiu būdu apsaugosite nuo galimo vaško išsiliejimo. Todėl patarimas – dedant žvakes į vazas ar kitus indus ant dugno išpilkite saujelę smėlio ( jo gali būti pačių įvairiausių spalvų, todėl galite prisiderinti sau tinakmą). Jeigu degdama žvakė pradės lašėti, tada karštas vaškas įsigers į smėlį, bet neprilips prie vazos sienelių. Jums beliks paprasčiausiai išimti vašką ir viskas bus vėl tvarkinga.

Ne tik tradicinės vazos

Skaidraus stiklo vazos nebūtinai turi apsiriboti įprastine jų naudojimo paskirtimi. Būkite kūrybingi ir ieškokite naujoviškų būdų, kaip jas įtraukti į savo interjero dizainą.

Terariumo lobiai: sukurkite mini ekosistemas, paverčiant skaidraus stiklo vazas terariumais. Užpildykite jas sukulentais, orines šaknis turinčiais augalais ar mažyčiais paparčiais, kad sukurtumėte mažai priežiūros reikalaujantį, bet vizualiai įspūdingą gyvojo dekoro elementą.

Skulptūriniai centriniai elementai: naudokite vazas kaip skulptūrines centrines puošmenas, pripildydami jas dekoratyviniais elementais, pavyzdžiui, spalvotais rutuliukais, senovinėmis sagomis ar net girliandų švieselėmis. Šios meniškos kompozicijos gali tapti pokalbių pradžia jūsų namuose. Taip pat, mėgstantys saldumynus išmėginkite jose laikyti spalvotus saldainius.

Skaidraus stiklo vazos – tai ne tik indai, bet ir universalūs interjero dizaino elementai, galintys pakeisti jūsų gyvenamąją, biuro ar kitą erdvę. Nesvarbu ar norite perkelti gamtos grožį į patalpas, sukurti romantišką atmosferą su žvakių šviesa, ar ieškoti naujoviškų panaudojimo būdų, šie laikui nepavaldūs daiktai gali suteikti daugiau jaukumo, romantikos ar savito stiliaus bet kuriam kambariui. Eksperimentuokite, būkite kūrybingi ir leiskite skaidraus stiklo vazoms pakylėti jūsų namų dekorą į naujas aukštumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top